ev işyeri ofis temizliği villa fabrika banka inşaat temizliği  kocaeli, izmit, temizlik, derince, derince, körfez, gölcük, gebze, yarımca, sapanca, pamukova, bekirdere, izmit sanayi ,taraklı, kandıra, firması, şirketi, hizmetleri, şirketleri,
İzmit Temizlik Firması Kocaeli ev ofis temizliği şirketi
temizlik temiz temizliği temizlikci temiz temz temzi temizler
Uzmanlık Alanlarımız

Kocaeli Temizlik Firması
İzmit Temizlik Firması
Temiz izmit
Temiz Kocaeli
Temizlik Şirketi
Temizlik Firmaları
Kocaeli Temizliği

Mağaza Yöneticisinin Kontrol Listesi, Mağaza Temizliği - Mağaza Bakımı


Yoğun ve tempolu çalışan mağaza yöneticileri uzun dönemler sonrası deneyimler ve pratiklik kazanır. Ancak yardımcılarını yetiştirmeleri ve onların eğitimleri ile ilgilenirken, kendilerine benzeyen yönetici profili yaratmaya çalışırlar çünkü her insan kendisinin iyi yönetici ve mağazacı olduğunu zanneder ve kabul eder.

Hep kendileri doğru ve başarılıdır. Ben bugüne dek kendisinin başarısız ve kötü yönetici olduğunu söyleyene rastlamadım. Hatta herkesin kötü ve başarısız olduğunu kabul ettiği yöneticilerin bile kendileri için övünecek ve anlatacak başarı öyküleri vardır.

Aslında tam bir yönetimsel deha isteyen, bana göre uygulamalarda en zor işlerden biri olan mağaza yöneticileri en az hata yapabilen, çabuk ve etkileyici kararlar alabilen, doğru zamanda doğru işleri yapan nitelikte olabilmelidir. Bunun için etkin bir eğitimin yanı sıra deneyimi de göz ardı etmemeliyiz.

Özellikle kompleks sahibi mağaza yönetimlerinin yanına oryantasyon için gönderilen yeni, arzulu, hedefleri olan gençlere ne kadar yazık olduğunu görerek, perakendeden uzaklaştıklarına dahi tanık oldum.

Oysa perakende ve mağazacılığın önemli temel yapı taşlarından biri olan; Fransa’da kasa şefliğinden veya mağaza şefliğinden uluslararası mağazalar zincirlerinin ülke direktörlerine, genel müdürlerine hepimiz tanık olmaktayız.

Sebepleri ne olabilir acaba?Nerede ise bir perakende şirketinin minik uygulaması olan organize mağaza yönetimleri, B2B, CRM, B2C uygulamaları dahil olmak üzere sabah mağazanın karşısına geçerek, dışarıdan alıcı bir gözle baktıktan sonra anahtarın çevrilmesi ile başlayan günlük mağaza yaşamı, farklı sektörlerdeki ve niteliklerdeki mağazaların yönetimi için, her mağazanın kaptanı kendi işine yarayacak ve altındakilerin de yetişmesine, eğitilmesine katkıda bulunacak mağaza yöneticisi kontrol listesini, sabah, öğleden sonra ve akşam hatta kapanış için hazırlaması kendi işini çok kolaylaştıracaktır. Aslında bir hukukçu olmasına rağmen kariyerinde mağaza yönetiminde önemli başarılı çalışmalara imza atmış Sn. Sedef Erken’in bir çalışmasından bir kısmını aktarmak isterim; Mağaza müdürünün check-list’i sektöre ve mağaza yapısına göre değişmekle birlikte ana bazı hatları aşağıdaki şekildedir, hipermarket yapısındaki mağazalarda aşağıdaki konulardaki bazı yetkiler mağaza müdürü ile farklı isimlerdeki yöneticiler arasında bölüştürülmüş ya da devredilmiş de olsa mağaza müdürü her halükarda mağazada yapılan tüm işlemlerden bütün olarak sorumlu olduğundan aşağıdaki tüm detayları her gün olmasa da kontrol etmektedir.

Genel anlamda mağazanın her gün aşağıda belirtilmiş olan farklı açılardan kontrol edilmesi gereklidir;
1. Mağaza temizliği
2. Mağaza güvenliği
3. Personel mevcudiyeti ve hizmet yeterliliği 4. İkincil hizmet unsurlarının her açıdan yeterliliği (Kasa, Paket servisi, Kredi Servisi vb.)
5. Ürün mevcudiyeti ve yerleşimi (Stoklar)
6. Promosyonel ve özel aktiviteli alanların kontrolü
7. Kapalı alanların kontrolü (Malzeme Deposu, Servis Girişleri)
8. Stok alanlarının kontrolü
9. Mali işlerin kontrolü
10. Bilgi işlem ünitelerinin kontrolü
11. Müşteri ile iletişim ve genel kontrol Bu kontrolleri günün akışı içindeki program sırasıyla ortaya koyacak olursak; Mağaza Açılırken; Mağaza Girişi ve Kasa

1- Mağaza girişinin düzen ve temizliği
2- Varsa mağaza girişinde güvenlik elemanının uygun kıyafet ve saç, sakal tıraşı ile görev yerinde bulunup bulunmadığının kontrolü
3- Mağaza camlarının ve giriş etrafının temizliği
4- Varsa bahçe ya da saksı çiçeklerinin günlük bakımının yapılmış olması,
5- Giriş paspası, yangın söndürücü, açık-kapalı levhası ve benzeri ekipmanların yerli yerinde ve temiz olması
6- Bazı sektörlerde vitrinden alınmış ürünlerin tekrar yerine konması
7- Kasada yeterli ürün poşeti ve diğer malzemelerin mevcudiyeti
8- Kasa ya da kasaların çalışır durumda olmasının kontrolü
9- Kasiyerlerin uygun kıyafet ve malzemelerle yerlerini almış olmalarının kontrolü
10- Kasada yeterli bozuk para olup olmadığının kontrolü
11- Kasada yeterli fiş rulosu, fatura, iade gider pusulası olup olmadığının kontrolü
12- Neon, kasa ışıkları ya da benzeri ışıklı levhaların yanıp yanmadığının kontrolü
13-Vitrindeki teşhirlerin yeterli ve istenen şekilde olup olmadığı kontrol edilir.
Kaynak: http://www.perakende.org/

kocaeli temizlik firması, izmit temizlik firması, temizlik firması, kocaeli, izmit, bina temizliği, büro temizliği, soyaş, soyaş, soy-aş, sertifikalı temizlik firması,

temizlik fiyatları, temizlik fiyat teklifi, en temiz teklif, temizlik teklif formu
0262 321 24 61
0541 628 41 61
    444 41 61
K A M P A N Y A
İthal Şampuanla
Koltuk Yıkama
150 TL.